Blog

lek. Bartłomiej Juza

(+48) 690 070 790
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liposukcja Body Jet - Sposób na wymarzoną sylwetkę

Liposukcja Body Jet jest metodą, w której wykorzystywany jest ciągły strumień cieczy. Za pomocą tego strumienia rozbijane są podskórne warstwy tkanki tłuszczowej. Jest to sprawdzony sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki w sposób bezpieczny, komfortowy i efektywny.

Liposukcja Body Jet

Czym jest zabieg Body Jet?

Zabieg Body Jet wykonywany jest pod częściowym znieczuleniem. Po odbyciu takiego zabiegu nie jest potrzebna dalsza hospitalizacja pacjenta. Pierwszy etap takiej korekty ciała nazywany infiltracją, która polega na podawaniu roztworu, który znieczula operowaną część ciała. Następny etap polega na podawaniu pod ciśnieniem płynu, który rozluźnia tłuszcz, czyli usuwa komórki tłuszczowe, bez ryzyka uszkodzenia bardziej włóknistych struktur. W tym samym czasie tłuszcz jest odsysany. Podawana ciecz posiada adrenalinę oraz lignokainę, co powoduje jednocześnie znieczulenie obszaru zabiegu, oraz zwężenie naczyń krwionośnych.

Zalety zabiegu Body Jet

Zastosowany do zabiegu roztwór umożliwia zmniejszenie ilości podawanych leków anestetycznych. Zmniejsza to czas, w którym pacjent jest wystawiony na ich działanie, co z kolei prowadzi do tego, że ryzyko powikłań i efektów ubocznych przy tym, zabiegu jest bardzo niskie. Nowoczesna technologia zastosowana do przeprowadzenia zabiegu liposukcja Body Jet sprawia, że jedynie 1-3% krwi jest usuwane z organizmu wraz z tłuszczem. Przy normalnym zabiegu liposukcji ta wartość może dochodzić nawet do 40%. Hemostaza w Body Jet oprócz zmniejszenia utraty krwi z organizmu, zmniejsza znacząco ilość powstających po zabiegu siniaków oraz wylewów krwawych. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki, a regeneracja tkanki odbywa się błyskawicznie. Bardzo dużą zaletą tego rodzaju zabiegu jest to, że nie dochodzi do powstania obrzęku tkanki podskórnej. Pozwala to na dokładne monitorowanie zabiegu przez chirurga, który może dokładnie wymodelować ciało.

Jakie okolice ciała podlegają zabiegowi Body Jet?

Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej Body Jet, może zostać zastosowany efektywnie w wielu okolicach ciała. Najczęściej wybierane partie to: brzuch, talia, uda, kolana, łydki, ramiona, podbródek czy pośladki. Każda z tych części ludzkiego ciała bardzo dobrze znosi zabieg Body Jet. Ten rodzaj korekty ciała polecany jest szczególnie dla kobiet chcących uzyskać piękną figurę po ciąży. Body Jet pozwala uzyskać natychmiastowe rezultaty oraz trwałe usunięcie zbędnej ilości tłuszczu.