Blog

lek. Bartłomiej Juza

(+48) 690 070 790
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Renuvion - zabieg ujędrniający dla skóry pozbawionej sprężystości

Renuvion to urządzenie, które powstało w odpowiedzi na potrzeby medycyny i chirurgii estetycznej, choć bywa również wykorzystywane w urologii i kardiologii. Innowacyjne rozwiązanie, jako jedyne na świecie, wykorzystuje w swoim działaniu plazmę helową i technologię fal radiowych. Efektem ich działania jest natychmiastowa poprawa stanu skóry, co odzwierciedla się w jej ujędrnieniu i odpowiednim napięciu. Zabieg przynosi fantastyczne rezultaty w zakresie modelowania sylwetki, a także likwidacji blizn, przebarwień i zmarszczek. Za jakość produktu odpowiada amerykański producent – firma Bovie Medical, ciesząca się prawie 100-letnim doświadczeniem w dostarczaniu prekursorskich rozwiązań na światowy rynek medyczny.

Na czym polega fenomen Renuvion?

Zgodnie z informacjami zawartymi w artykule https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/redukcja-wiotkiej-skory/ujedrnianie-ciala/ - Renuvion J-Plasma wykorzystuje zjawisko podgrzewania helu przez fale radiowe. W jego wyniku, hel zmienia się w plazmę, co daje możliwość niemal jednoczesnego zastosowania dwóch efektów termicznych – rozgrzania tkanek i ich ochłodzenia. Powstaje w ten sposób minimalne mikrouszkodzenie skóry, które następnie podlega intensywnym procesom regeneracyjnym. Ich skutkiem jest oczekiwana jędrność i napięcie naskórka. Podczas zabiegu wykonuje się wycinanie, cięcie, ablację i koagulację tkanek. Co najważniejsze, jego bezpieczeństwo i skuteczność są znacznie większe, niż w przypadku wykorzystania innych technologii, a okres rekonwalescencji skraca się do absolutnego minimum.

Wewnętrzne i zewnętrzne zastosowanie Renuvion

Renuvion polecany jest zwłaszcza po zabiegach odsysania tłuszczu. Procedura powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i stymuluje ich produkcję. Nie wymaga ona natomiast znacznej interwencji chirurgicznej. Jej istota sprowadza się do umieszczenia pod skórą sondy, co odbywa się przy pomocy niewielkich nacięć. Sonda działa bezpośrednio na tkanki podbródka, ramion, talii, szyi, dolnej części twarzy, piersi, brzucha, ud i kolan, bo na tych właśnie częściach ciała można przeprowadzić zabieg.

Zimną ablację, bo tak nazywane jest zewnętrzne zastosowanie Renuvion, wykorzystać można również do obkurczenia włókien kolagenowych, a w konsekwencji do wygładzenia skóry i nadania jej odpowiedniej jędrności. Głębokie złuszczenie naskórka, będące również skutkiem zimnej ablacji, idealnie rozwiązuje problem zmian potrądzikowych oraz różnego rodzaju przebarwień i blizn. Zabieg może zostać wykonany na twarzy, klatce piersiowej, dekolcie, ramionach, dłoniach, brzuchu, udach i kolanach.

Jakie są zalety urządzenie Renuvion?

Największymi zaletami urządzenia Renuvion jest skuteczność i bezpieczeństwo. To dwie cechy, których poszukuje każdy pacjent. Podczas zabiegu, tkanka zostaje ogrzana na czas 44 milisekund do temperatury 85˚C. Do wytworzenia potrzebnej do tego energii, wykorzystywany jest zaledwie 1% helu. Reszta jego objętości służy szybkiemu schłodzeniu tkanki. Zabieg powoduje, że temperatura skóry wzrasta zaledwie do 41˚C. Jest to możliwe wyłącznie dzięki temu, że aż 99% helu ochrania ją przed przegrzaniem i poparzeniami.

Ponadto bodziec termiczny skierowany jest wyłącznie na włókna kolagenowe, które zawarte są w skórze. Nie dochodzi tutaj do reakcji z innymi strukturami, takimi jak nerwy, tkanka tłuszczowa czy naczynia krwionośne. Po zabiegu cięcia, następuje niemalże natychmiastowe spojenie tkanek, a liposukcja powoduje lifting twarzy, szyi, dekoltu, a także błyskawiczne napięcie skóry podbródka, brzucha oraz ud i kolan. Wszystko to odbywa się bezinwazyjnie, co znacznie skraca czas rekonwalescencji i nie wymaga przestrzegania skomplikowanych zaleceń.

Renuvion - przeciwskazania do zabiegu

Niestety, pomimo oczywistych zalet, zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Renuvion nie są przeznaczone dla wszystkich. Z pewnością powinny z nich zrezygnować osoby borykające się z takimi schorzeniami, jak nadciśnienie, cukrzyca, choroby wątroby, niewydolność nerek, choroby układu krążenia i serca, a także zaburzenia krzepnięcia krwi. Dyskwalifikacją do zabiegu są również choroby autoimmunologiczne, stany zapalne i nowotwory. Z procedury powinny zrezygnować również kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Efekty zastosowania procedury z wykorzystaniem Renuvion są długotrwałe i przynoszą pacjentom wyjątkową satysfakcję. Dodatkowo gwarantują one pełne bezpieczeństwo i najwyższą jakość. Nic dziwnego, że zyskują coraz większą popularność. To właśnie dzięki nim można wymodelować sylwetkę, pozbyć się blizn i przebarwień, a także osiągnąć efekt napiętej i jędrnej skóry. Zdrowy wygląd to również dobre samopoczucie, które z pewnością wpłynie na codzienne funkcjonowanie i jakość relacji interpersonalnych.